SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 751123
nr 75 1123
MATSKEDAR
Silver, 1800-tal, 10 st
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
måndag 27 augusti 2001
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver